הסלון החברתי - מרחב פתוח להיכרויות וחיבורים

אז מה התוכניות שלך בחמישי בערב? או בשני?
אין לך כאלו? היית רוצה לצאת, להכיר חברות וחברים?
בא לך, לפעמים, לבלות ערב ביחד – ולא לבד?

בדיוק לשם כך הקמנו את הסלון החברתי של רקפת!

סלון החברות והחברים של רקפת, או בקיצור: סלון החברות-ים, הוא מרחב פתוח וחווייתי, והזדמנות נהדרת לחיבורים והיכרויות. זה מקום לבלות בו את הערב, אחת לשבועיים (אבל זה לא מחייב), ביחד עם עוד א.נשים שהיו שמחים ושמחות, ממש כמוך, לחברה. 

המפגשים מונחים ע”י צוות מקצועי, רגיש ומנוסה, יש בו הפעלות מהנות וקלילות וגם זמן למינגלינג חופשי, יש גם משחקי קופסה, כיבוד קל ופינות ישיבה נוחות להיכרות ושיח. 
לפעמים יהיו גם הרצאות או תוכן מעשיר נוסף, מדי פעם אולי נצא לטיול או פעילות חווייתית אחרת ונכיר חברות וחברים נוספים. 

הסלון פתוח למשתתפי ומשתתפות קבוצות הבוגרים של רקפת (18+) בהווה ובעבר, וגם עבור אלו שרק רוצים להכיר.


מפגשי הסלון מתקיימים בשלב ראשון בת”א. בעתיד הקרוב אנו מקווים לפתוח מפגשי סלון בערים נוספות. ממליצים להתעדכן, כאן באתר וברשתות החברתיות.

רישום לאירועי הסלון קרובים

ההרשמה לכל מפגש בנפרד, בתשלום סמלי (למשתתפי רקפת ללא עלות). מקווים לראותך!
יום ה' 27/6/24 בשעה 20:00

מפגש הסלון החברתי, ת"א

להרשמה >>
יום ה' 11/7/24 בשעה 20:00

מפגש הסלון החברתי, ת"א

להרשמה >>
יום ה' 25/7/24 בשעה 20:00

מפגש הסלון החברתי, ת"א

להרשמה >>
הסלון החברתי של רקפת - סלון בטבע 2
יום ב' 8/7/24 בשעה 19:00

מפגש הסלון החברתי - בטבע (איזור ת"א) האש היא מדורת השבט שלנו, הגורם המקרב, אז נזמין אותה שוב למפגש קיצי נעים סביב המדורה - נפגש, נתחבר, נשחק, נשתף וכמו תמיד - נהנה מהביחד!

להרשמה >>
אירוע השקת הסלון החברתי של רקפת 040424
יום ה' 4/4/24 בשעה 19:00

אירוע השקה מיוחד, הרישום לאירוע בנפרד ובתשלום.

להרשמה >>
יום ה' 18/4/24 בשעה 20:00

מפגש הסלון החברתי, ת"א

להרשמה >>
יום ה' 2/5/24 בשעה 20:00

מפגש הסלון החברתי, ת"א

להרשמה >>

לפרטים נוספים ושאלות בנושא מפגשי הסלון:

הסלון החברתי של רקפת - מטרות:

הקבוצות נפגשות אחת לשבועיים ומיועדות לצעירים ולבוגרים (גילאי 18+)

אני כבר יותר משנה מתכננת להצטרף לקבוצת רקפת, ולא הצלחתי עדיין להביא את עצמי להצטרף. זה ב- to do list שלי, מנסה לאזור אומץ. בשבוע שעבר חברה סיפרה לי על המפגשים של הסלון - והרגשתי כאילו המצאתם את זה לגמרי בשבילי! פשוט להגיע וליהנות, בלי המחוייבות ובלי להרגיש ש"נכנסתי לאירוע" - פשוט באתי. והיה כל כך כיף! תודה!

היתה התלבטות, אני לא אגיד שלא. אבל מרגע שהגעתי ועם החיוכים המבינים ממש מהדלת, הבנתי שאני לא לבד. ובאתי כדי לא להיות לבד - אז השתתפתי. כשהיתה פעילות היה לי קל יותר, מן הסתם, אבל גם בזמן החופשי שלנו להכיר ולהתחבר בחרתי לאתגר את עצמי ופשוט לגשת ולדבר עם אנשים. לפעמים היה רגע של מבוכה אבל האמת היא שגם במבוכה לא הייתי לבד....

הסלון החברתי הוקם לזכרו ולהנצחתו של דרור פסטרנק ז"ל

דרור פסטרנק נולד בתאריך 15.5.1989, י’ באייר ה’תשמ”ט, בפתח תקווה, בן הזקונים של שמואל ועידית ולו 3 אחים גדולים נוספים.

דרור למד בבית הספר היסודי נאות דוד בפתח תקווה וכבר מגיל צעיר התגלה כמחונן בלימודים. בהמשך עבר לישיבת כפר גנים שם המשיך להצטיין בלימודיו.

מאפיין בולט נוסף בילדותו היה היכולת החברתית, בזכותה רכש חברים קרובים והכיר אנשים רבים  נוספים, ממקומות שונים ברחבי הארץ. סקרנותו, אהבת האדם והכריזמה האישית הגבוהה בה ניחן, הפכו אותו לאדם חברותי וחברתי מאד.

בתום לימודי התיכון ולאחר שקיבל תעודת בגרות בהצטיינות, המשיך ללימודים בישיבת מעלה גלבוע שם העמיק את ידיעותיו ביהדות, פילוסופיה וארץ ישראל.

דרור אשר מגיע ממשפחה של קצינים ידע תמיד שיעשה את השירות הכי משמעותי שיוכל בצה”ל, בתחילה הוא התגייס לקורס חובלים אך לאחר זמן מה החליט לעבור לשרת בחיל הרגלים שם שובץ בסיירת נח”ל. במהלך שירותו הצבאי ביצע מספר תפקידים פיקודיים וכן זכה למספר אותות הערכה ביניהם מצטיין קורס קצינים בבה”ד 1.

בתום שירותו הצבאי בקבע דרור טס לחו”ל עם חבריו לטיול בדרום אמריקה. במהלך תקופה זו ועד לתחילת הלימודים נהנה דרור לטייל בארץ ישראל, למד לבחינת פסיכומטרי, ונהג לבלות עם חברים וליהנות כמה שיותר מהחיים.

בשנת  2015 דרור הגשים את חלומו והלך ללמוד לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון שבנגב. שם התבלט בכישוריו החברתיים החל מהרגע הראשון וכך הצליח לייצר משוואת פלאים בין לימודים קשים לבילויים עם חברים.

בסוף שנה א’ ללימודיו בשיא כוחו נאלץ דרור לקבל את הבשורה שעליו להתמודד עם המחלה הקשה מכל, דרור יצא למלחמת גבורה ועל אף הקושי והכאב שידר חוזקה, עוצמה ונחישות. לא התלונן ודאג להתעניין בשלום סובביו עוד לפני עצמו הוא, היה לו חשוב להמשיך את מסלול חייו ולכן המשיך ללמוד, להיפגש עם חברים ולשדר חוזקה עבור קרוביו.

את סיפורו של דרור לא ניתן באמת לתמצת במילים, דרור היה בעל אישיות כריזמטית, מלאת אנרגיה וחדוות חיים, חיוך כובש ושמחה מדבקת אשר לכל מקום בו הגיע מיד התאהבו בו כולם. הוא הצטיין בכל דבר אשר עשה וידע להנות ולמצות כל רגע ורגע בחייו.

דרור היה אדם בלתי נגמר שטרף את החיים בפרק זמן קצר בעל יכולת ייחודית לתת תחושת שייכות וחברות אמיתית לכל אדם בו נתקל. הוא היה איש משפחה, חבר קרוב, בן זוג מדהים ומעל הכל אכפתי לאנשים שסביבו.

בחרנו להקים מיזם זה לזכרו ולכבודו מתוך הבנה שאת החוזקה החברתית שלו נרצה לעזור ולהעביר הלאה לאנשים טובים אחרים.

דרור פסטרנק ז"ל

 הסלון יהיה מקום בו אנשים ירגישו בנוח, ידברו, יצחקו, יכירו אנשים חדשים ויפתחו מיומנויות חברתיות. הסלון הוא החלום שלנו ביצירת מרחב פתוח ומאפשר אשר מלא בשמחה, חופש ואור כמו דרור.

המשפחה והחברים.

מתלבטים? מוזמנים ליצור קשר ונשמח לסייע:  
מתלבטים? מוזמנים ליצור קשר ונשמח לסייע:

קבוצות רקפת, למתמודדים עם קושי, חרדה והימנעות חברתית:

במקביל למעגלי רקפת, רקפת  מקיימת גם קבוצות לצעירים ולבוגרים (18+) המתמודדים עם קושי חברתי ודפוסי הימנעות על רקע מופנמות וביישנות. אלו קבוצות תהליכיות מונחות מקצועית, בהן תוכלו ללמוד על תגובותיכם ותחושותיכם בסיטואציות חברתיות, ולתרגל בהן מיומנויות שישפרו משמעותית את ההתמודדות שלכם בהן. 

בקבוצה קטנה ותומכת, עם חברות וחברים ששותפים לתחושות ולחששות, קל יותר ליצור חוסן אישי, תחושת מסוגלות חברתית ושייכות – אותן תוכלו לקחת עמכםן גם מחוץ לקבוצה. 

במפגשים אנו משלבים כלים מעולם הפסיכודרמה (אילתור, תאטרון ואימפרוביזציה), וכן דינמיקה קבוצתית של שיח פתוח, על מנת לאפשר למשתתפיהן השתלבות מיטבית, פתוחה ומהנה בחיי היומיום.

קבוצות רקפת לצעירים ולבוגרים

"כשהייתי ילד, חשבתי שכשאגדל הפחד שלי לדבר, לומר את דעתי, להישמע, יעבור. אבל לא רק שהוא לא עבר, הוא החמיר והצטרף אליו קול ביקורתי וקשוח יותר. ככל שהזמן עובר אני יותר ויותר מודע וחושש ממה יחשבו עלי. זה מונע ממני ליצור או לשמר קשרים חברתיים, זה פוגע לי בקריירה, כי אני לא מעז להביע עמדה בעבודה וזה הופך אותי למתוסכל ובודד על בסיס יומיומי. לקח לי זמן, אבל הבנתי שאני לא יכול לחכות עוד, שזה יעבור. כי זה לא יעבור מעצמו. אני צריך לעשות משהו. כך הגעתי לרקפת, וגיליתי שאני ממש לא לבד".