עמותת רקפת

אחת התופעות החברתיות הכואבות אך “השקופות” לרובנו היא מופנמות וחרדה חברתית. 
נכון, לא כל אדם ביישן או מופנם בהכרח סובל. אדם יכול להיות שקט ומאושר כל חייו.

אולם לעתים – האדם הזה סובל מבדידות איומה.

מחקרים מראים שלא פעם מה שמתחיל בביישנות ומופנמות עלול להחמיר לכדי חרדה חברתית כרונית ומשם – ההימנעות (שהיא אחד הביטויים הנפוצים של חרדה חברתית) עלולה לגבות מחיר יקר. החל מבידוד חברתי, ממשיך לנשירה מביה”ס, אי גיוס לצבא, חוסר יכולת להחזיק במקום עבודה, מערכות יחסים וזוגיות, ועד כדי דיכאון, בדידות ואובדנות.
כ- 30% מהאוכלוסייה הם מופנמים, ברמות כאלו ואחרות,  וכ- 10% מהאוכלוסייה מתמודדים עם חרדה חברתית. אלו לא מספרים שאפשר או מותר לנו להתעלם מהם. לכן קמה רקפת.

עמותת רקפת היא בית מכיל ומקבל – ובד בבד מצמיח ומקדם – עבור מתמודדים עם הימנעות, בדידות וחרדה חברתית, על כל גווניה. אנו פועלים למגר את הבדידות וההימנעות באמצעות פיתוח מיומנויות וכישורים, חיזוק, העצמה ושילוב מיטיב ומצמיח.

במקביל, אנו רואים חשיבות רבה לכולנו כחברה, שיהיה בה מקום והזדמנות שווה לכל אדם להשמיע את קולו ולתת ביטוי לכישוריו ולייחודו. גם לאלו המופנמים והביישנים. גם בעולם מוחצן וקולני.

חלק בלתי נפרד מעשייתנו מתמקד ביצירת שינוי חינוכי-חברתי וקידום אקלים חברתי שיאפשר מימוש של חזון זה.

מוזמנים להתעדכן בסיכום פעילות העמותה לשנת 2023 >> 

אנו פועלים מאז 2013 ומהווים ארגון גג ארצי ורב גילאי להתמודדות עם קשיים חברתיים, הימנעות ובדידות, על רקע של מופנמות וחרדה חברתית, על כל גווניה. תוך שימוש בכוח הקבוצה וביכולותיה לייצר שינוי אמיתי אצל הפרט – אנחנו מסייעים בחיזוק החוסן החברתי רגשי של ילדים, נוער, צעירים ובוגרים.

חשוב לנו ליצור מעגל תומך מלא, ולכן אנחנו נמצאים בקשר גם עם כל המעגלים הרלוונטיים: הורים, משרד החינוך ואגף הייעוץ, מטפלים, מנחים ומדריכי נוער, קב”סים ועוד. 
אנחנו נמצאים בקשר עם עשרות רשויות מקומיות, מקדמים מהלכים חינוכיים ענפים עם אנשי שטח ומטה בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ושוקדים על מיזמים ותוכניות ברמה הארצית.

פעילות "רקפת":

מוזמנים ליצור עימנו קשר, או להפנות אלינו כל מי שפעילות העמותה עשויה להיות רלוונטית עבורם בכל דרך.

אישורים פורמליים לפעילות "רקפת":

כתובת העמותה:

עמותת רקפת, המסגר 54 קומה 4, ת”א

כתובת למשלוח דואר:

המסגר 54 ת.ד. 20153  ת”א6120101   

מתמודדים עם חרדה חברתית
מתמודדים עם חרדה חברתית
מתמודדים עם חרדה חברתית

מדידה והערכה:

תהליך מדידה והערכה שבוצע ב”רקפת” ע”י דר’ שלומית אבדור, משקף הצלחות בקנה מידה משמעותי ביותר. יחד עם תגובות ממשתתפים בקבוצות, הורים וצוותי חינוך –
הוא מחזק עבורנו את הידיעה כי משתתפי קבוצות “רקפת” עושים דרך משנת חיים, מהימנעות ובדידות – להשתלבות ואף יצירת קשרי חברות.

לקריאה נוספת על תוצאות תהליך מדידה והערכה – לחצו כאן.

מדידה והערכה קבוצות רקפת לחרדה חברתית
מדידה והערכה קבוצות רקפת לחרדה חברתית
מדידה והערכה קבוצות רקפת לחרדה חברתית