מעגלי רקפת - קבוצות חברים

מוצאים את עצמכם שוב ושוב לבד, כשכולם סביבכם יחד? 
מתקשים ביצירת קשרים וקרבה? חווים בדידות וחסרים את הקשר החברתי?
מעוניינים להרגיש חלק מקבוצת חברים, להיפגש, לבלות, לשתף, להקשיב?

תחושת ה”לבד” אינה מאפשרת לייצר תחושת ביטחון ושייכות, לעתים היא אפילו משתקת.
אפשר גם אחרת. עדיף להתאמן על כך ביחד.

הצטרפו אלינו ובואו להכיר חברים וליהנות מתחושת שייכות – במעגלי רקפת ליצירת חברים.

המעגלים החברתיים שלנו לבוגרים – מעגלי רקפת, הם הזדמנות מצויינת לקחת חלק בקבוצה וחווייה חברתית, ו”להתחיל מחדש” את “הפרק החברתי” בחייכם.

בקבוצה קטנה ואיכותית של אנשים המרגישים וחוששים ממש כמוכם, תוכלו ליצור קהילה וקבוצת שייכות, שנהנית להיפגש ולעשות דרך חברתית – ביחד!
המשתתפים מייצרים מעגל תומך וחברי בינם ובין עצמם, בו אפשר לומר את האמת, להבין את הקושי ולהושיט יד כדי לסייע לקום, כשנופלים. 

כאן ניתן לעשות שינוי משמעותי ומוחשי בחייכם.  לעצב מחדש את ה- New you החברתי!

בני האדם הם יצורים חברתיים, אנו זקוקים לקשרים וחיבורים. בודאי כעת, אחרי שנת הקורונה בה נכפו עלינו בידוד וריחוק חברתי – חשוב לנו לחזור למעגלים החברתיים. 

אבל לא תמיד ולא לכולם אלו משימות פשוטות ויומיומיות.
הרווחה הנפשית, תחושת האושר ושלוות הנפש שלנו תלויות גם ביחסינו עם האחרים. אולם ליצור או לתחזק כאלו עשויה להיות משימה מאתגרת לחלקנו. לכן, קבוצה חברית תומכת ואמפתית, עם חברים לדרך השותפים לתחושות ולחששות, היא פתרון נהדר להפגת הבדידות ולהתפתחות אישית וחברתית. 

הקבוצות החדשות של רקפת הן קבוצות אינטימיות וחווייתיות, מונחות מקצועית ברגישות רבה ומשמשות כמעגלים חברתיים והתנסותיים. תוכלו לתרגל בהן קשרים, הווייה ונוכחות חברתית ולחזק מיומנויות כמו: שיח, אינטימיות, היכרות, יוזמה והצטרפות. בין מטרות הקבוצה – חוויית מסוגלות שתאפשר לכם ליהנות ממפגשים ובילויים חברתיים גם מחוץ לקבוצה.

קבוצות לתקשורת בין אישית
מתלבטים? מוזמנים ליצור קשר ונשמח לסייע:  
מתלבטים? מוזמנים ליצור קשר ונשמח לסייע:

מעגלי רקפת - מטרות:

הקבוצות נפגשות אחת לשבוע ומיועדות לבוגרים (גילאי 18+)

קבוצות רקפת למתמודדים עם חרדה חברתית:

במקביל למעגלי רקפת, רקפת  מקיימת גם קבוצות לצעירים ולבוגרים (18+) המתמודדים עם קושי חברתי ודפוסי הימנעות על רקע מופנמות וביישנות. אלו קבוצות תהליכיות מונחות מקצועית, בהן תוכלו ללמוד על תגובותיכם ותחושותיכם בסיטואציות חברתיות, ולתרגל בהן מיומנויות שישפרו משמעותית את ההתמודדות שלכם בהן. 

בקבוצה קטנה ותומכת, עם חברות וחברים ששותפים לתחושות ולחששות, קל יותר ליצור חוסן אישי, תחושת מסוגלות חברתית ושייכות – אותן תוכלו לקחת עמכםן גם מחוץ לקבוצה. 

במפגשים אנו משלבים כלים מעולם הפסיכודרמה (אילתור, תאטרון ואימפרוביזציה), וכן דינמיקה קבוצתית של שיח פתוח, על מנת לאפשר למשתתפיהן השתלבות מיטבית, פתוחה ומהנה בחיי היומיום.

למגוון שאלות ששאלו לפניך - וגם תשובות שיוכלו לעזור:

הייתי אאוטסיידרית – והבנתי שיש לי שתי אופציות עיקריות בחיים: או להתחיל לאט לאט ובטוח לקלף מעצמי את השכבות ולהגשים את החלומות שלי, או להישאר באותו מקום – שהפחדים שלי יניעו אותי. זה לא היה פשוט, זה לא היה קל – אבל אני מאמינה שלכל אחד מגיע את הטוב הזה של ליהנות מהחיים, מחברים טובים ומקשרים טובים.

קודם כל קיבלתי החלטה להתמודד ולטפל בתקשורת הבין אישית שלי. הצטרפתי למפגשים של עמותת רקפת, שהיא קהילה תומכת של אנשים, בלי תחרותיות ובלי לנסות להרשים.

מעגלי רקפת (ע"ש נורמן) בטכניון

בשיתוף פעולה מרגש ויוצא דופן בין אגודת הסטודנטים בטכניון ובין עמותת רקפת, שהתאפשר באמצעות תרומת הקרן להנצחת משה נורמן ז”ל (בוגר הטכניון),

נפתחת קבוצת מעגלי רקפת ראשונה בטכניון בחיפה.

הקבוצה מיועדת לסטודנטים החווים בדידות וריחוק חברתי, החווים ביישנות וקושי ליזום ולקיים קשרים, והמבקשים להרחיב את המעגל החברתי שלהם ולשפר את הביטחון והיכולות שלהם ביצירה ובשימור קשרים בינאישיים.

 

כל מעגל רקפת מונה כ 10-14 משתתפות ומשתתפים ונפגש אחת לשבוע למשך שעתיים, בהן נהנים המשתתפים ממפגש חברתי חווייתי ומונחה מקצועית, בו נעים לתרגל אינטראקציות חברתיות עם קבוצת אנשים החולקים את אותן רגשות וחששות ואשר מבינים ותומכים זה בזה.

מעגל רקפת - בוגרים - טכניון

לו היה משה מגיע בצעירותו לפעילות כמו מעגלי רקפת אולי היה מצליח לייצר שינוי בחייו, לצמוח לכיוונים נוספים ולרכוש חברים.
כולנו תקווה שתרומתנו תסייע לזקוקים לכך ביצירת קשרים חברתיים,
כפי שצוטט בורא עולם בספר בראשית "לא טוב היות אדם לבדו“.