מגוון התכניות הפסיכו-חינוכיות שלנו לבתי הספר

בית הספר הוא הזירה החברתית המשמעותית והנוכחת ביותר בחייהם של ילדים ונוער, בה הם נדרשים למיטב יכולותיהם וכישוריהם הסוציאליים באופן יומיומי. אופן תפקודם במצבים אלו משפיע ומכריע לא פעם לגבי תפיסתם את עצמם, תפיסת החברה אותם, צמיחתם, התבגרותם והתפתחותם האישית.

התכניות שלנו, לבתי הספר ולמערכת החינוך נועדו לסייע לתלמידים ולתלמידות המתקשים בסיטואציות חברתיות וחווים בדידות ואי השתלבות, בשל מופנמות או חרדה חברתית.

באמצעות תרגול וחשיפה למצבים הנתפסים בעיניהם בשגרה כמאיימים – אולם בקבוצת רקפת הם מועברים בצורה חווייתית ובסביבה בטוחה ומוגנת – אנו מאפשרים לבני ובנות 9-18 (בקבוצות גיל שונות) לשבור את מחסום הביישנות, להעז ולקחת חלק.

פעילויות העמותה מוכרות ומומלצות על ידי אגף היעוץ במשרד החינוך והתוכניות מאושרות על ידי המשרד כתכניות הכלה והשתלבות (תוכנית 1704 ותוכנית 3056 במאגר).

תכניות רקפת מותאמות לבתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים ותיכון.

נגן וידאו

אנו פועלים בעשרות בתי ספר בפריסה ארצית, פוגשים תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ ומפעילים קבוצות וסדנאות בתוך בתי הספר ע"י צוות מנחים מקצועיים ומיומנים,
בסביבה בטוחה, מקבלת ומכילה.

חשוב לנו לפגוש ולסייע גם לתלמידים המתמודדים עם הקושי – אבל לא פחות מכך, גם לחבריהם לשכבה ולכתה, שיכירו, יכילו ויוכלו בעצמם להיות גורם משמעותי בתהליך.
לכן, בתכניות שלנו לבתי הספר אנו פונים ל- 3 "מעגלים":

השיח בכל התכניות והמענים מתמקד ומתבסס על ערכים של הכלה וקבלת השונה, חיזוק והעצמה, חינוך רגשי-חברתי (SEL) והכלה והשתלבות (מתאים גם לקבוצות תלמידים מחוננים, שיפור מיומנויות עמידה מול קהל ופרזנטציה, ועוד).

 

תהליך מחקר הערכה ומדידה שבוצע ב"רקפת" מעיד אף הוא על תוצאות משמעותיות ואף משנות חיים, של ילדים שעברו מהימנעות ובדידות להשתלבות ואף התיידדות.

עוד על תוצאות ההערכה ומדידה שבוצעו תוכלו לקרוא כאן.  

להלן מגוון התכניות החינוכיות:

תכניות רקפת לבתי הספר מאושרות ע"י משרד החינוך כתכניות הכלה והשתלבות.
(סדנאות מאותרים: תכנית 3056, הדרכת צוות: תכנית 1704).

התכניות פועלות בעשרות בתי ספר ברחבי הארץ וזוכות לפידבקים מצוינים ממנהלי בתי הספר, יועצות, מפקחות, צוותי ההוראה והחינוך, וכן מהורים ומהתלמידים עצמם. 

אנו מקיימים קשר הדוק, מקצועי ומשמעותי עם הצוותים, ורואים בקשר זה חשיבות רבה בהתקדמות התהליך.

תודה על מפגש מעשיר ומרתק, שעושה סדר בעקרונות המוכרים לנו, עם התאמה לסיטואציה הנוכחית. מודות מאד על כלים פרקטיים ורלוונטיים לתקופה (קורונה). תודה לכם על השותפות!

רחל גולדברג, מפקחת על הייעוץ במערכת החינוך - מחוז ת״א

בתקופה של חוסר וודאות - המסגרת של רקפת נותרה יציבה וחשובה, עוגן חברתי ורגשי בתקופה מטלטלת. תודה!

תודה מצוות חינוכי בבי"ס בו פעלו תכניות רקפת בתקופת הקורונה
פעילות רקפת בבתי הספר ובמערכת החינוך
מכתב תודה מבית החינוך אורט נתניה, על פעילות רקפת בביה"ס
מתלבטים? מוזמנים ליצור קשר ונשמח לסייע:  
מתלבטים? מוזמנים ליצור קשר ונשמח לסייע:  

אם נתקלתם בצורך ספציפי שאינו בפירוט התכניות – דברו עימנו.
אנו גאים בצוות גמיש ופתוח לרעיונות, ונשמח כמובן לסייע ביצירת מענה, המותאם במיוחד עבורכם ולפי צרכיכם.