קורס CBT למתמודדים עם פחד קהל

אתם נמצאים בתפקיד משמעותי בעבודה, ובכל זאת – כל פגישה או הצגה עצמית מול קולגות מרתיעה אתכם?
אתם משתתקים או קופאים כשפונים אליכם “סתם כך”?
דוחים שיחות חשובות ומוותרים על הזדמנויות כי הן כרוכות בעמידה מול קהל?
חולמים על זוגיות אבל לא מצליחים לתקשר ולפתח כזו?

הגיע הזמן לעשות שינוי, ללמוד הרגלים חדשים וליהנות מחיים חברתיים ומקצועיים עשירים ומפתחים יותר – כפי שמגיע לכם!

קורס ה- CBT שלנו מהווה פריצת דרך חשובה ומשמעותית עבור מתמודדים עם חרדה חברתית, מופנמות וחרדת קהל, לרכישת כלים ולשיפור מיומנויות עמידה מול קהל, פרזנטציה, “חיזוק השריר החברתי” והביטחון העצמי.

למי מיועד הקורס?

קורס CBT מיועד לכל מי שמרגיש קושי בסיטואציות חברתיות ורפרזנטטיביות, ובפרט למתמודדים עם חרדת קהל. ההשתתפות רלוונטית במיוחד למי שמעדיף תהליך קצר טווח וממוקד מטרה. בכל קורס 9-12 משתתפים, ההשתתפות מעל גיל 18.

* כל המתעניינים יעברו ראיון התאמה קצר.

מבנה הקורס

קורס הבסיס:

היכרות עם גישת ה- CBT בהתמודדות עם חרדה חברתית וחרדת קהל, למידת השיטה ועקרונות העבודה, ותרגול עבודה קבוצתית מונחית.

קורס cbt כולל 10 מפגשים קבוצתיים שבועיים, בני שעה וחצי כל מפגש.

במהלך הקורס נלמד על מהות החרדה, מאפייניה ואופן פעולתה על האדם ממספר בחינות מרכזיות אותן חשוב להכיר. לאחר מכן יינתנו כלים להתמודדות עם החרדה בכל אחד מהמישורים:
פיזיולוגי – הרפיות, ודמיון מודרך, מחשבתי – זיהוי הטיות חשיבה, אתגור מחשבתי וניסוח מחשבות חלופיות, התנהגותי – זיהוי תחומי הימנעות וחשיפות* הדרגתיות.

הרחבה ותרגול:

מסיימי קורס CBT בסיסי מוזמנים להירשם לחלקו השני, הכולל 6 מפגשי תרגול נוספים לחיזוק הביטחון ולדיוק המיומנויות (מותנה בהשלמת קורס הבסיס).
חשוב להדגיש כי קורס הבסיס הנו קורס תאורטי עם התנסות בסיסית. תרגול המיומנויות וביסוס הלמידה דרך תכנים ויעדים אישיים מתבצעים בחלק זה של הרחבה ותרגול.

מדידת שיעור החרדה לפני ואחרי קורס ה- CBT (לפי שאלון LSAS המודד רמת חרדה חברתית) הראתה ירידה ממוצעת מובהקת של כ- 13% בשיעור החרדה בקרב המשתתפים בקורס ה- CBT האחרון!

חשיפות:

שבירת דפוסי הימנעות, האופייניים למתמודדים עם חרדה, וחזרה על פעילות המעוררת חרדה בצורה הדרגתית ובטוחה שתאפשר – החלשת תחושת החרדה והגברת יכולת ותחושת המסוגלות.

הניסיון הרב בתחום מראה שינוי משמעותי בסימפטומים של החרדה, ושיפור באיכות החיים ככל שמתמידים עם החשיפות. השיפור בא לידי ביטוי הן בהתמודדות עם משימות יומיומיות והן באתגרים מורכבים יותר – כמו למשל עמידה מול קהל.

הדגש במפגשים עצמם הוא לימוד הכלים, תמיכה וכיוונון אל מול הקשיים שביישומם. מהמשתתפים בקורס מצופה לתרגל את השימוש בכלים בין המפגשים (“שיעורי בית”), והתקדמותם תלויה בכך.

קטרס CBT ברקפת להתמודדות עם פחד קהל

הצלחתי לדבר מעל במה בפני 150 איש, שיחסית לתחילת הסדנה זה היה בגדר דימיון בלבד

מתלבטים? מוזמנים ליצור קשר ונשמח לסייע:  
מתלבטים? מוזמנים ליצור קשר ונשמח לסייע:

אתם שאלתם:

מהו CBT?

שיטת טיפול קוגניטיבית-התנהגותית (Cognitive Behavioral Therapy). שיטה ממוקדת וקצרת מועד, המתמקדת בטיפול בסימפטום ומתייחסת ל”כאן ועכשיו”. שיטה זו נמצאה במחקרים רבים כיעילה להתמודדות עם חרדות שונות בכלל וחרדה חברתית בפרט. השיטה מתייחסת בעיקרה ונותנת מענה להיבטים הקוגניטיביים (דפוסי חשיבה) ולאלו ההתנהגותיים (הימנעות והתנהגויות ביטחון), המשמרים את החרדה ופוגעים בתפקודו של האדם.

מה עדיף – קורס או טיפול פרטני?

ישנם יתרונות כמובן בכל אחת מהדרכים, ניתן לשלב ביניהן או לבחור בהתאם לאדם ולצורך. בטיפול פרטני, התהליך הוא “אחד על אחד” בעבודה על מטרה ספציפית של הפונה. בהשתתפות בקורס לעומת זאת, ישנה הזדמנות ייחודית ללמוד כלים ממוקדים ויעילים, תוך כדי היכרות עם אנשים נוספים המתמודדים עם קשיים דומים. השיח הקבוצתי מהווה עידוד וחיזוק תחושת המחויבות וההתמדה, וכן מאפשר לקבל השראה לדרכי יישום שונות של כלים אלו אצל אחרים.

 

קורס CBT רקפת למתמודדים עם פחד קהל

החלטתי להירשם לקורס לאחר כמה שנים של סבל מחרדה חברתית. אני אדם ביישן בטבע שלי... היה לי קושי בפעולות יומיומיות פשוטות כמו שיחות טלפון, לגשת ולשאול משהו אנשים זרים, מפגשים חברתיים, וכו'. עם הזמן הפסקתי אפילו לצאת עם חברים... לא ידעתי שיש כזה דבר חרדה חברתית ורק לאחר שקראתי את התסמינים באינטרנט הבנתי סוף סוף. החלטתי להירשם לקורס CBT, וזו היתה אחת ההחלטות היותר טובות שלקחתי בחיי. הקורס עזר לי המון - גם להבין מה הבעיה, גם לשנות את דרכי החשיבה שלי, שפגעו בי, גם בקבלת דרכים להירגע במצבי לחץ, וגם - להכיר קבוצה של אנשים מדהימים שסובלים מאותה בעיה ולדעת שאני לא מתמודד עם זה לבד. הקורס הועבר בצורה מאוד מקצועית ומעמיקה.